Tyto stránky používají Cookies. Pokračováním v jejich prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.Více informací.

IDEA StatiCa je firma, která nabízí inženýrské softwarové řešení pro velké technické stavby – produkt. Ve svých obchodních materiálech potřebovala svým zákazníkům zdůraznit jedinečnost a velkou přidanou hodnotu svého produktu.

Pro své distributory potřebovala vytvořit obchodní materiál, který by dokázal nejen jasně a srozumitelně prezentovat produktové řešení, ale také vyzdvihnout jeho výhody oproti konkurenci. Stávající obchodní prezentace však tomuto úkolu nedokázala dostát.

IDEAStatiCa se proto obrátila na Flipslides.com s cílem redesignovat prodejní materiály a získat díky nim nové zákazníky.

Problém

Juraj Šabatka, obchodní a finanční ředitel firmy IDEA StatiCa, potřeboval najít nový, efektivnější způsob, jak prezentovat produkt firmy. Dosavadní prezentace totiž nedokázala software, kterým se firma pyšní, prodat.

“Naše stávající prezentace trpěla mnoha neduhy – byla graficky nepřesvědčivá a nedokázala naplno prodat unikátnost a výhody našeho řešení. Argumentů jsme měli spoustu, nedokázali jsme ale příběh zvizualizovat tak, aby zákazník rychle pochopil, o čem naše řešení je. Věděli jsme, že potřebujeme nové obchodní materiály na opravdu světové úrovni –takový je i náš produkt.”

Juraj Šabatka

Řešení

Základem dobře fungujících prodejních materiálů je konzistentní zachování současného komunikačního stylu značky.

 

1
Zpracováním nového grafického stylu prezentace jsme umocnili klíčová sdělení a přiblížili grafiku budoucnosti.
2
Novou verzi prezentace i grafiky klient testoval přímo s dealery. Na základě zpětné vazby a doporučení jsme realizovali další iteraci a společně doladili vizuální styl do konečné podoby.
3
Finální verzi prezentace jsme zpracovali jako editovatelnou prezentaci a šablonu v PowerPointu. Každý dealer má možnost upravovat dílčí prvky a může se zaměřovat pouze na podstatný obsah. Dealer a každý tvůrce prezentace tudíž neztrácí čas formátováním nebo výběrem fotek.
Novou prezentaci vedení firmy IDEA StatiCa představilo na setkání distributorů, kteří se těšili na její používání!
Výsledek

Výsledkem naší práce byla kompletně přepracovaná prezentace s novým, moderním designem a kompaktním a silným příběhem o tom, proč se zákazníkům vyplatí vybrat si jako technologického partnera právě firmu IDEAStatiCa. Nová prezentace umožnila zdůraznit unikátnost technologického řešení a pomohla zákazníkům rychle pochopit, v čem tkví hlavní přidaná hodnota – časová úspora a jistota, že pro ně projektování staveb bude nákladově efektivní, komfortní a bezpečné.

Nárůst zákazníků, vyšší úspěšnost prodejních schůzek díky nové prezentaci

Ušetřený čas a peníze, zrychlení a zlepšení procesu školení distributorů o produktu

Podpora brand image – komunikace firmy a jejího produktu na světové úrovni

Se službou Flipslides.com jsem kompletně přetvořil náš „pitch“.

Naše distributory a potenciální zákazníky jsme nasměrovali k jasné akci používat náš software a platit za něj. To se nám s novými prezentacemi daří a budeme s tím dále pokračovat.

Juraj Šabatka |